A Hans Lindner Alapítvány minden évben különféle tevékenységekkel kívánja felhívni az emberek figyelmét ennek a napnak a jelentőségére és megpróbál mosolyt csalni a szenvedő gyermekek arcára.
Mivel a járvány nagymértékben korlátozza a személyes találkozásokat, ebben az évben a Varázslatos postaláda nevezetű akció az, amely által bárki üzenhet a küzdő családoknak, bátoríthatja őket, megörvendeztetheti őket úgy, hogy február 19-ig postáz egy üzenetet, rajzot vagy vízfestményt, graffiti-t, selfie-t a következő módok egyikén:
A küldeményeket az alapítvány munkatársai eljuttatják a kolozsvári gyermekonkológián kezelt gyerekeknek.
“Légy jó, ahányszor csak tudsz! És mindig jó lehetsz.” – írja az alapítvány közleménye.
A rák gyakrabban előforduló betegség a felnőtteknél, mint gyerekeknél, ennek ellenére a túlélési ráta igen rossz a gyerekek esetében, ha ezt nem diagnosztizálják időben.
A rák különböző típusai eltérőek gyerekeknél és felnőtteknél, a helyet, gyakoriságot, szerkezetet és kezelést illetően.
A rák leggyakrabban előforduló típusai gyermekeknél a csontdaganatok, limfómák, agydaganatok és a leukémia. A gyermekkori rák tünetei:
Gyerekeknél, csakúgy, mint a felnőttek esetében, a következő tényezők járulhatnak hozzá a rák fejlődéséhez, pl. a dohányzás vagy a környezetben lévő mérgező anyagok.
Amikor a gyereknél megjelennek a rákbetegség tünetei, az orvosnak és a szülőnek együtt kell működnie. Ha az orvos a betegség korai szakaszában ismeri fel a tüneteket, a szülőknek nagyobb reményük lehet a gyógyulásra.
A hittel ellentétben a daganatos megbetegedés nem jelenti az élet végét vagy egy halálos ítéletet. Az orvostudomány és orvosi kezelések fejlődése arra biztat minket, hogy változzon meg a véleményünk erről a betegségről. Egyre inkább a rákot már nem tekintik halálos, hanem csak krónikus betegségnek. A gyerekekre jellemző daganatok korai szakaszban 80-90%-ban gyógyíthatók.
A beteg, a család vagy más, a beteg személyhez közelálló személyek megtanulhatják, hogyan kell együtt élni a rákbetegséggel.
Romániában a gyermekkori rákot egyetemi klinikákon, például Bukarestben, Kolozsváron, Craiova-n, Marosvásárhelyen, Brassóban, Temesváron, Iasi-ban és Nagyváradon kezelik. Meg kell jegyezni, hogy hazánkban is hasonlóak a rákkezelések a Nyugaton alkalmazottakkal.